10 listopad 2021

W ciągu najbliższych dni uruchomione zostaną odcinkowe pomiary prędkości na S8

fot. PAP
Ruszyły testy systemu odcinkowego pomiaru prędkości zamontowanego na warszawskim odcinku trasy S8. Po pozytywnych testach urządzenia zostaną przełączane w tryb rejestracji naruszeń, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych dni - poinformowała PAP rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak.
REKLAMA

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w środę zakończyły się odbiory techniczne dwóch odcinkowych pomiarów prędkości na warszawskim odcinku trasy S8 pomiędzy węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego (Marki) oraz węzłem Konotopa a węzłem Bemowo (ul. Lazurowa).

"W środę późnym popołudniem rozpoczęliśmy testy systemu kamer. Po pozytywnych testach urządzenia zostaną przełączane w tryb rejestracji naruszeń, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych dni" - zaznaczyła.

Wskazała, że po uruchomieniu kamer pomiary będą prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8. "W sumie zainstalowanych zostało 30 kamer. Na podstawie czas wjazdu i wyjazdu pojazdu z kontrolowanego odcinka drogi system automatycznie określi jego średnią prędkość" - tłumaczyła.

"Funkcjonalność systemu umożliwi przyporządkowanie do pojazdu, którym przekroczono prędkość szeregu danych, w tym m.in.: miejsca, daty i czasu pomiaru, długości odcinka pomiarowego, maksymalnej dozwolonej prędkości. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwią rejestrację wysokiej jakości zdjęcia także w porze nocnej. Zarejestrowane zdjęcia będą przesyłane online do systemu centralnego CANARD" - dodała.

Koszt montażu urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości na trasie S8 wyniósł blisko 4 mln zł.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze