28 listopad 2022

Bez powodu podpalił samochód. Wszystkiemu winien alkohol

fot. KPP w Jaworze
Jaworscy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w połowie października br. bez powodu podpalił zaparkowany na ul. Starojaworskiej w Jaworze samochód m-ki Smart. 36-letni mieszkaniec naszego miasta za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W połowie października br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał zgłoszenie o pożarze pojazdu m-ki Smart, który zaparkowany był na terenie prywatnej posesji przy ul. Starojaworskiej w Jaworze. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że ktoś auto podpalił. Podjęte bezpośrednio po przestępstwie czynności nie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Pomimo tego funkcjonariusze z jaworskiej komendy prowadzili działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania podpalacza. Gromadząc dowody policjanci przesłuchiwali świadków, analizowali ich zeznania, a także zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu, które okazało się kluczowe w rozwikłaniu tej sprawy. W ubiegłym tygodniu jaworscy kryminalni namierzyli sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec naszego miasta.

Zatrzymany usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Podejrzany wyjaśnił, że drzwi auta od strony pasażera były tego dnia otwarte. Wszedł więc do środka i podpalił zapalniczką lżące na podszybiu przedmioty. Mężczyzna tłumaczył, że był tego dnia pijany i nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak postąpił.

W świetle obowiązujących przepisów 36-latkowi grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, podejrzany będzie musiał pokryć koszty związane z naprawieniem szkody.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jawor
-0.3°C
wschód słońca: 07:39
zachód słońca: 16:36
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze

kiedy
2023-02-11 18:00
miejsce
Jaworski Ośrodek Kultury, Jawor,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-25 18:00
miejsce
Jaworski Ośrodek Kultury, Jawor,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-14 18:00
miejsce
Jaworski Ośrodek Kultury, Jawor,...
wstęp biletowany