24 listopad 2021

Jaworska policjantka pomogła obywatelowi Ukrainy

fot. KPP w Jaworze
To, że praca policjanta jest nieprzewidywalna, wiadomo od dawna. Wczoraj policjantka Zespołu ds. Wykroczeń jaworskiej komendy pomogła obywatelowi Ukrainy odzyskać pozostawiony w pociągu plecak z ważnymi dokumentami.
REKLAMA

Służba w policji nie tylko wiąże się z kontrolowaniem na drogach czy ściganiu przestępców, ale przede wszystkim jest to obowiązek niesienia pomocy ludziom. Mógł się o tym przekonać 40-letni obywatel Ukrainy, któremu st.asp. Magdalena Sokołowska pomogła odzyskać plecak z ważnymi dokumentami.

Wczoraj, późnym popołudniem, do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy, który powiadomił dyżurnego o pozostawieniu w pociągu swojego plecaka. Mężczyzna był zrozpaczony, ponieważ wewnątrz bagażu znajdowały się bardzo ważne dla niego dokumenty – paszport oraz umowa o pracę.

Do działań od razu wkroczyła policjantka Zespołu ds. Wykroczeń. Pomimo bariery językowej st.asp. Magdalena Sokołowska ustaliła, że 40-letni obywatel Ukrainy jest mieszkańcem Legnicy, a szynobusem przyjechał do Jawora do pracy. Przez roztargnienie zapomniał zabrać z pociągu swój plecak. Funkcjonariuszka zadzwoniła na infolinię Kolei Dolnośląskich, opowiedziała o zdarzeniu i poprosiła o interwencję w tej sprawie. Jedynym punktem zaczepienia był bilet 40-latka, dzięki któremu ustalono trasę przejazdu szynobusu, stację końcową oraz godzinę powrotu na stację PKP w Jaworze. Dzięki działaniom policjantki konduktor odnalazł i zabezpieczył plecak 40-latka. St.asp. Magdalena Sokołowska wraz ze zgłaszającym udała się na stację PKP w Jaworze. Pociąg, którym podróżował mężczyzna wracał właśnie do Legnicy. Konduktor szynobusu zwrócił zgłaszającemu jego plecak wraz z całą zawartością. Szczęśliwy obywatel Ukrainy podziękował policjantce za błyskawiczną reakcję i pomoc oraz zaangażowanie.

Funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że pomaganie innym to najważniejsza część policyjnej misji, jednak wdzięczność obywateli za ich zwyczajną, codzienną służbę, która przecież nieczęsto się zdarza, z pewnością jest miłym gestem motywującym do dalszej pracy.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze