23 listopad 2021

Jesteś objęty kwarantanną? Zainstaluj bezpłatną aplikację na swój telefon i bądź w stałym kontakcie ze służbami!

fot. KPP w Jaworze
Stale zwiększająca się liczba osób zarażonych powoduje wzrost obywateli objętych kwarantanną i izolacją. Policjanci przypominają o obowiązku zainstalowania aplikacji kwarantanna domowa. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Osoby objęte kwarantanną nie ponoszą żadnych kosztów związanych z instalacją i użytkowaniem aplikacji. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi komunikowanie się ze służbami w przypadku udzielenia jakiejkolwiek pomocy, a funkcjonariuszom ułatwi realizowanie ustawowych zadań.
REKLAMA

Głównym celem zainstalowania aplikacji jest ułatwienie i usprawnienie odbywania obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. To narzędzie pozwala skontrolować, czy nie są łamane zasady np. opuszczania miejsca zamieszkania. To bardzo istotne aby osoby, które są objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad i nie wychodziły z domu. Od takiej postawy i odpowiedzialności zależy jak szybko uda się nam uporać z kolejną falą zakażeń. Osoby, których numer telefonu pojawił się w bazie zostaną powiadomione wiadomością sms o tym aby aplikacja została zainstalowana. Można ją pobrać zarówno na telefon z oprogramowaniem Android jak i z systemem iOS, jest całkowicie bezpieczna, bezpłatna i ma wiele możliwości.
Dzięki niej można złożyć zapotrzebowanie na artykuły żywnościowe, posiłki, poprosić o kontakt z psychologiem. Przez bezpośrednie połączenie ze służbami i dostęp do komunikatów o aktualnej sytuacji epidemiologicznej, osoby objęte kwarantanną czują się bezpiecznie i posiadają wiedzę na temat zagrożenia.

Na terenie powiatu jaworskiego ponad 400 osób objętych jest kwarantanną, co wymaga dużego zaangażowania funkcjonariuszy, którzy dodatkowo sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają przepisów w tym zakresie. Zainstalowanie aplikacji nie tylko ułatwi komunikowanie się ze służbami, ale przede wszystkim pozwoli policjantom na realizowanie ustawowych zadań w znacznie łatwiejszym stopniu.

Przypominamy, że od naszego odpowiedzialnego zachowania zależy skuteczność walki z niewidzialnym wrogiem. Apelujemy o przestrzeganie wszystkich zakazów i nakazów związanych ze stanem epidemii w trosce o życie i zdrowie nie tylko własne, ale przede wszystkim osób szczególnie narażonych na zakażenie.

WAŻNE! Nie ma możliwości aby z aplikacji korzystały osoby, które nie są objęte kwarantanną.

_______________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze