3 październik 2022

Już dziś kolejny odcinek „Senior Online”

zdjęcie: Już dziś kolejny odcinek „Senior Online” / fot. KPP w Jaworze
fot. KPP w Jaworze
Jaworscy policjanci zapraszają seniorów na kolejne spotkanie w sieci na żywo, które odbędzie się dziś w godzinach 9.00-9.30 w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Zapraszamy do uczestnictwa. Należy jedynie kliknąć w link znajdujący się w komunikacie.
REKLAMA

Jaworscy policjanci ponownie apelują o ostrożność i rozwagę. Nie wpuszczajmy do swoich mieszkań nieznajomych, którzy proszą nas o pomoc, szklankę wody, czy też lekarstwo. Jeżeli chcemy wspomóc taką osobę, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. Nigdy nie wpuszczajmy jej do swojego mieszkania. Dla własnego bezpieczeństwa poinformujmy ją, żeby poczekała na klatce schodowej. Następnie po zamknięciu drzwi na klucz, możemy iść po to, co chcemy jej ofiarować. W takiej sytuacji warto również zawołać sąsiadów. Zawsze, jeżeli mamy wątpliwości co do tożsamości i intencji osób pukających do naszych drzwi, zadzwońmy na numer alarmowy 112.

Policjanci apelują do wszystkich jaworzan oraz mieszkańców powiatu jaworskiego, a w szczególności do seniorów i osób samotnie mieszkających, aby zachować ostrożność i ograniczone zaufania wobec podejrzanych telefonów oraz nieznajomych pukających do naszych drzwi. Aby nie stać się ofiarą oszustów bądźmy ostrożni i podejrzliwi.

Oszuści stosują bowiem różne sposoby, by wzbogacić się kosztem osób starszych, często podając się za członków rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych czy organizacji charytatywnych. W związku z nowymi sposobami oszustów, obecnie wykorzystujących również epidemię koronawirusa jaworscy policjanci zwracają się z apelem do samych seniorów, by stosowali zasadę ograniczonego zaufania. Tylko zdrowy rozsądek może ich uchronić przed utratą oszczędności swojego życia.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia trzech filmów prewencyjnych stworzonych przez jaworskich policjantów skierowanych właśnie do seniorów, a zawierających treści dotyczące bezpieczeństwa osób starszych.

Należy tylko kliknąć w link zamieszczony poniżej!

SENIOR ON LINE 3 PAŹDZIERNIKA 2022
_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Jawor
2.9°C
wschód słońca: 07:32
zachód słońca: 15:54
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze

kiedy
2022-12-11 16:00
miejsce
Jaworski Ośrodek Kultury, Jawor,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-11 19:00
miejsce
Jaworski Ośrodek Kultury, Jawor,...
wstęp biletowany