15 listopad 2021

Nigdy nie siadaj za kierownicę po alkoholu! Sprawdź swój stan trzeźwości!

fot. KPP w Jaworze
Od zeszłego roku sprzęt o nazwie „Promiler” funkcjonuje w jaworskiej komendzie. Urządzenie do badania stanu trzeźwości dostępne jest dla każdego w korytarzu. Dzięki niemu można sprawdzić swój stan trzeźwości i gdy wynik jest właściwy, spokojnie zasiąść za kółkiem.
REKLAMA

Wszyscy wiemy, że trzeźwość kierowców na drodze jest podstawową zasadą ruchu drogowego. Bywają tacy, którzy łamią ten przepis i jadą nietrzeźwi. Są potencjalnymi zabójcami. Zdarza się, że biorą udział w wypadkach lub są ich sprawcami. Jak wiemy na szali stawia się zawsze zdrowie i życie człowieka.

Takich przypadków można uniknąć i po prostu nie siadać za kierownicę, gdy spożywało się alkohol. By mieć pewność, że „jest się w porządku”, wystarczy zbadać swój stan trzeźwości.

Dlatego w tym celu warto przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, gdzie przez całą dobę, bezpłatnie, bezboleśnie i w reżimie sanitarnym, można sprawdzić się na urządzeniu o nazwie „Promiler”. Jego obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy z podajnika urządzenia pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w wyznaczonym miejscu. Dalej to już wykonanie prostych poleceń zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Odczytanie wyniku da każdemu odpowiedź czy może już jechać.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze