17 listopad 2021

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku

fot. KPP w Jaworze
Wczoraj jaworscy policjanci spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem prelekcji były oszustwa i inne przestępstwa na szkodę osób starszych. Dokładnie omówiono oszustwo metodą „na wnuczka” oraz jego odmianę „na policjanta”.
REKLAMA

Mundurowi z jaworskiej komendy przedstawili słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku metody i techniki działania oszustów oraz sposoby ich unikania. Podczas spotkania obszernie przedstawiono m.in. oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, a także inne metody, którymi posługują się przestępcy, aby wyłudzić od starszych osób oszczędności stanowiące nieraz dorobek całego ich życia. Zaprezentowano również filmy przedstawiające oszustów „w akcji” - zrealizowane na podstawie autentycznych zdarzeń. Policjanci przekazali słuchaczom wiele cennych informacji i porad, jak nie dać się oszukać.

Oprócz oszustw profilaktyk omówił temat bezpieczeństwa w ruchu drogowych pod kątem obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Na koniec wszyscy studenci w ramach realizacji programu „Świeć przykładem” otrzymali niebieskie odblaski z logo jaworskiej komendy.

Częste oszustwa i próby wyłudzenia pieniędzy, których ofiarami padają nie tylko osoby starsze pokazują, że niezbędne jest dalsze prowadzenie działań zapobiegawczych przez Policję. Ważne jest docieranie do jak najszerszego grona potencjalnych pokrzywdzonych i informowanie ich o sposobach uchronienia się przed oszustami.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze