18 listopad 2021

Wieczorne i poranne mgły! Kierowco i pieszy - uważajcie na drodze!

fot. KPP w Jaworze
Wieczorne i poranne mgły to z całą pewnością zmora nie tylko kierowców, ale i pieszych. W tych trudnych warunkach należy pamiętać, przede wszystkim o tym, by być widocznym dla innych. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.
REKLAMA

Gęste mgły i trudne warunki pogodowe bezsprzecznie wymagają od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Opady deszczu, śliska nawierzchnia oraz gęsta mgła powodują, że powinniśmy zwolnić i jeszcze dokładniej obserwować to, co dzieje się wokół nas. Policjanci jaworskiej drogówki w codziennej służbie zwracają uwagę czy oświetlenie w naszych pojazdach jest sprawne i dostosowane do warunków pogodowych.

Często zdarza się, że kierowcy nie znają regulacji o jeździe w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza. Kierowcy zmagający się z gęstą mgłą powinni używać świateł zgodnie z przepisami. Obowiązujące przepisy wskazują, że kierowca w warunkach zmniejszonej przejrzystości jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. W pojeździe silnikowym należy włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

Kierujemy również apel do pieszych, aby zawsze pamiętali o odblaskowych elementach, które mogą uratować ich zdrowie, a nawet życie.

________________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze