16 listopad 2021

Wystawił do sprzedaży laptopa. Pieniądze otrzymał, ale towaru już nie wysłał

fot. KPP w Jaworze
Nawet osiem lat pozbawienia wolności grozi oszustowi z Legionowa, który wystawił do sprzedaży laptopa i mimo otrzymanej wpłaty nie wysłał towaru kupującemu. Na skutek przestępczego działania oszusta, 32-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego stracił w ten sposób swoje oszczędności.
REKLAMA

Wydział Dochodzeniowo – Śledczy jaworskiej komendy prowadził postępowanie dotyczące oszustwa przy zakupie laptopa. 32-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego zawiadomił funkcjonariuszy o zakupie laptopa poprzez jedną ze znanych platform internetowych. Pomimo wpłaty pieniędzy sprzedawca nie wywiązał się umowy i nie dostarczył towaru kupującemu. Pokrzywdzony próbował wielokrotnie kontaktować się w tej sprawie z nieuczciwym sprzedawcą, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu.

Funkcjonariusz prowadzący postępowanie skrupulatnie gromadził materiał dowodowy, co pozwoliło na sformułowanie zarzutów 23-latkowi. Akt oskarżenia przeciwko oszustowi z Legionowa śledczy skierowali już do Prokuratury Rejonowej w Jaworze.


Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze

asp.szt. Ewa Kluczyńska

tel. 603 039 942

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Jaworze